Viktorina, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai

Renginio vedėjai

Minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, gimnazijoje vyko viktorina ketvirtos ir penktos klasės mokiniams. Viktorina buvo skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai bei Hanso Kristiano Anderseno ateinančiam gimtadieniui paminėti. Viktoriną vedė devintos klasės mokiniai Markas Jarmalavičius ir Aivita Malažinskaitė. Sveikinimo žodį tarė mūsų gimnazijos direktorė Dalia Deinienė, ji palinkėjo visiems būtinai draugauti su knyga, lavinti protą.

„Skaitymas yra laisvė. Skaitymas yra įkvėpis, skaitymas leidžia dvasiai svajoti. Sakoma, kad knygos – tai draugai visam gyvenimui, ir aš tam pritariu. Tobula tavo visata auga tik tada, kai skaitai. Skaitymas leidžia pamatyti pasaulį naujomis akimis ir kviečia į kitus pasaulius, kurių nesinorės palikti“, – taip vedėjai Aivita ir Markas kreipėsi į žiūrovus, primindami, kad tai kreipimasis IBBY Kanados skyriaus, kuris tapo oficialiu 2022 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju ir gavo teisę parinkti jos temą bei sukurti plakatą, kuriuo naudojasi viso pasaulio IBBY skyriai.

Kai renginio vedėjai supažindino su taisyklėmis ir paaiškino, kokios užduotys mokinių laukia, prasidėjo viktorina.

Sveikina gimnazijos direktorė

Prie staliukų sėdo trys komandos, kiekvienos komandos kapitonas traukė burtus ir išsiaiškino atsakinėjimo eilę. Tada komandos turėjo sugalvoti savo pavadinimus. Netrukus jau žinojome, kad tarpusavyje varžysis „Knygiukai“, „Žmonės“ ir „Knygnešiai“. Visos komandos buvo kultūringos, labai kruopščiai, susitelkę atliko užduotis. Pirmoji užduotis – „Tiesa ar melas“ (interaktyvus žaidimas). Komandai buvo pateikta 10 teiginių ir teko pasirinkti, tiesa ar melas sakoma tame teiginyje. Prisijungę prie „Quizizz“ programos ir per tam skirtą laiką jie turėjo išsiaiškinti: ar tai tiesa, ar melas.

Antroji užduotis – „Kūrinys ir kino filmas“. Pasižiūrėję fragmentą iš kino filmo, turėjo pasakyti, pagal kokį literatūros kūrinį sukurtas filmas.

Trečioji užduotis – „Citatos“. Perskaitę citatą iš kūrinio, turėjo pasakyti, atspėti, iš kokio rašytojo kūrinio ta citata.

Vėliau visų laukė ketvirtoji užduotis – „Sudėliok eilės tvarka“. Mėgstantiems skaityti buvo nesunku: įvairių serijų knygas teko sudėlioti eilės tvarka arba priskirti kūrinį jį parašiusiam rašytojui.

Gausu žiūrovų

Na ir paskutinė užduotis – „Klausimai-atsakymai“. Tai gal paprasčiausia užduotis. Komanda pasirenka klausimo skaičių, jis atverčiamas, ir gavę klausimą, turi į jį atsakyti. Kiekvienai komandai teko atsakyti į 5 klausimus.

Smagu, kad vedėjai turėjo pagalbininkų: Mantę Razmanavičiūtę ir Donatą Lingę, kurie atsakingai skaičiavo taškus ir rašė stende. Žiūrovai galėjo matyti, kiek balų surinko kiekviena komanda. Labiausiai pasisekė penktokų komandai „Knygnešiai“, bet puikiai pasirodė ir kitos: II-ąją vietą iškovojo „Knygiukai“, o treti liko „Žmonės“. Visos komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais. Tuo metu, kai komandos džiaugėsi prizais, žiūrovai, teisingai atsakę į likusius klausimus, irgi turėjo galimybę gauti saldumynų. Kai kurie, matyt, daug skaitantys, teisingai atsakė net į keletą klausimų ir mėgavosi čiulpinukais.

Pabaigoje komisija palinkėjo visiems skaityti knygas ir mėgautis jomis. „Tarptautinę vaikų knygos dieną palinkėkime vieni kitiems įdomių knygų. Bet taip pat – kad ir patys būtume knygoms įdomūs!“, – teigė viktorinos vedėjas Markas Jarmalavičius.

Bendra nuotrauka po viktorinos

Viktoriną organizavusios lietuvių kalbos mokytoja Dainora Biliūnaitė ir bibliotekininkė Rima Survilaitė visus dalyvius pakvietė nusifotografuoti bendrai nuotraukai.

Dėkojame visiems už puikiai praleistą laiką.

Austėja Bieliūnaitė, 8 kl.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos