Pristatytas „Pilot Runway“ projektas

Lapkričio 13 d.,( trečiadienį) gimnazijoje lankėsi BAA Training (buvusi Baltijos aviacijos akademija ir ,,Avia Solutions Group” dukterinė įmonė) – aviacijos mokymo centro atstovė gerb. Ignė Stankevičiūtė – Uzubalė. Piloto profesija besidominčių moksleivių grupei (II-III g kl.) ji pristatė ,,Pilot Runway” projektą – galimybę po dvejų metų mokymų įgyti piloto profesiją.

BAA Training pristato „Pilot runway“ projektą

Susitikime aptarta situacija aviacijos darbo rinkoje – kasmet didėjanti piloto profesijos paklausa, augančio aviacijos specialistų poreikio priežastys, detaliai pristatyti kandidatų atrankos etapai, mokymosi eiga, šios mokymų programos finansiniai aspektai – studijų kaštai, programos kaina, paskolos piloto studijoms klausimai.

Susidomėję piloto profesija

Moksleiviai supažindinti su pilotų mokymo centro Lietuvoje ir užsienyje materialine skrydžių centrų baze, vykdomų mokymų apimtimis, pilotų licencijų įgijimo tvarka, pateikti duomenys apie aviacijos specialistų atlyginimus. Su moksleiviais diskutuota apie pilotui reikalingas asmenines savybes, piloto asmenybės bruožų svarbą.

Lankstinuke – visos detalės apie projektą

Dėkojame BAA Training atstovei už išsamų ,,Pilot Runway” projekto pristatymą –progą arčiau pažinti dar vieną profesiją ir jos mokymosi galimybes.

Jovita Vainikevičiūtė, karjeros specialistė

Sužinojau, kokie dalykai yra būtini norint būti pilotu. Tai – visų pirma vidurinis išsilavinimas, kurį liudija brandos atestatas. Itin svarbios yra fizikos, matematikos ir anglų kalbos žinios. Šiems dalykams studijų metu skiriama ypač daug dėmesio. Yra ir kitų reikalavimų - nepriekaištinga reputacija, EASA sveikatos patikra. Prieš atranką privalu išlaikyti žinių, gebėjimų ir asmenybės testą. Praėjus šią atranką prasideda dvejų metų trukmės studijos. Baigus studijas ir išlaikius piloto licenciją asmeniui yra garantuojama darbo vieta vienoje iš Europos komercinių lėktuvų bendrovių. Licencijas pilotai atnaujina kas 6-is mėnesius. Taip pat verta paminėti, kad studijų kaina ne visiems lengvai įkandama, nes studijos kainuoja net 115 tūkst. eurų. Supratau, kad „Pilot Runway“ bendrovė suteikia 90 proc. paskolą, o likusius 10 proc. turi susimokėti pats studentas prieš pradėdamas studijuoti. Po studijų licenciją išsilaikęs pilotas gali  pradėti dirbti, o pradedančio piloto atlyginimas siekia 4 tūkst. eurų į rankas. 45-50% atlyginimo yra nuskaičiuojami paskolos grąžinimui, taigi pilotas paskolą gali sugrąžinti vidutiniškai per 4-5 metus.

2000 valandų išskraidęs pilotas gali kandidatuoti į kapitono laipsnį, o kapitonai prisiima dar didesnę atsakomybę. Ši profesija reikalauja išskirtinių asmenybių ir ypatingų sugebėjimų.  Taigi, nors piloto profesija yra viena iš geriausiai apmokamų pasaulyje, tačiau piloto darbas yra itin atsakingas ir rizikingas, juk pilotas skraidina apie 200-300 keleivių.

Džiaugiuosi labai daug sužinojęs apie šią retą profesiją ir  projekto ,,Pilot Runway” būsimiems pilotams siūlomas sąlygas.

Endis Narkevičius, II g kl.

Susitikimas su atstove iš pilotų mokyklos buvo labai turiningas. Sužinojau daug naujų dalykų apie pilotų mokymo procesą, reikalavimus, kuriuos turi atitikti asmenys, nusprendę rinktis šią profesiją, projekto ,,Pilot Ranway” galimybes ir sąlygas. Pristatant šią profesiją itin akcentuota piloto atsakomybė, juk jis atsakingas už orlaivyje skrendančių keleivių gyvybes.  Įstrigo ir tai, jog  pilotai turi visą savo gyvenimą mokytis bei tobulėti. Labiausiai nustebino, kad ši profesija reikalauja ne tik fizinio, bet ir didelio psichologinio pasiruošimo, nes pilotai nuolat susiduria su stresinėmis situacijomis, todėl emocinis stabilumas ir gebėjimas greitai priimti sprendimus yra labai svarbūs. Supratau, kad man asmeniškai būtų labai sunku emociškai pasiruošti šiam darbui, todėl piloto karjera tikrai ne man… Nepaisant to, džiaugiuosi turėjusi galimybę pažinti šią profesiją iš arčiau, apie kurią galėsiu papasakoti ir kitiems.

Kamilė Buivydaitė, IIIg kl.

Šiandien vyko kitokia pamoka… pamoka apie avialinijas ir avialinijoms rengiamus specialistus – pilotus ir jų rengimą. Pamoka buvo įdomi ir informatyvi. Anksčiau pati domėjausi šiuo darbu, tad šis susitikimas man paliko didelį įspūdį. Dar kartą įsitikinau, jog norint tapti pilote būtina ne tik aistra skrydžiams, bet ir reikalingas atitinkamas išsilavinimas bei specialūs mokymai. Tiesa, jie yra labai brangūs, todėl informacija apie ,,Pilot Ranway” projektą ir jo siūlomas galimybes buvo itin naudinga Mokymų kaina yra svarbus aspektas svarstant šios profesijos pasirinkimą.

Pilotai mokomi įvairių dalykų – skrydžių teorijos, aviacijos teisės, meteorologijos ir praktinių skrydžių įgūdžių. Taip pat buvo pabrėžta, kad norint tapti pilotu reikalinga gera fizinė ir psichinė sveikata. Tapus pilotu atsiveria daug galimybių - gali įsidarbinti prestižinėse avialinijų kompanijose ir aplankyti įvairias pasaulio vietas. Be to, pilotai darbo rinkoje išsiskiria itin dideliu  atlyginimu. Ši pamoka suteikė man ne tik vertingos informacijos apie pilotų mokymosi galimybes ir karjerą šioje srityje, bet ir paskatino mane iš naujo pagalvoti apie savo ateities galimybes aviacijoje. Ypač malonu, jog buvo sugriautas stereotipas, kad aviacijos darbo rinka yra skirta tik vyrams.

Liucija Stasiulionytė, II g kl.

Autorius:
Jovita Vainikevičiūtė, karjeros specialistė

Nuotraukų autorius(-iai):
Jovita Vaininkevičiūtė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas