Paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena

  • Paskelbta: 2023-04-05
  • Kategorija: Renginiai

Renginio akimirka

„Aš esu knyga.

Tu esi knyga.

Visi mes esame knygos."

Tokiais žodžiais kreipėsi į susirinkusius paminėti Tarptautinę vaikų knygos dieną skaitykloje 5-6 kl. mokinius šeštokai Arijus Kudeliovas ir Jorė Marcinkevičiūtė. Šių metų renginio tema – „Aš esu knyga, perskaityk mane!“ Oficialus 2023 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėjas yra IBBY Graikijos skyrius. Pasirinkta tema – „Aš esu knyga, perskaityk mane“. Tada lietuvių kalbos mokytoja D. Biliūnaitė plačiau papasakojo apie šią dieną. Šių metų kreipimasis yra iškilaus graikų rašytojo Vagelio Iliopoulos ir gerai žinomos graikų iliustratorės Photini Stephanidi bendradarbiavimo rezultatas.

Vėjūnė ir Ema pristato knygą

Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakų kūrėjo Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šios šventės idėja priklauso Jellai Lepman. 1967 m. ji parašė atvirą laišką pasaulio skaitytojams ir paragino švęsti šią dieną. Nuo tol šventę kasmet remia kurios nors šalies IBBY (Tarptautinė vaikų knygos taryba) skyrius. Tos šalies rašytojas parašo visuomenei laišką – kreipimąsi, o dailininkas kuria plakatą knygos ir skaitymo tema. Tekstas verčiamas į pagrindines pasaulio kalbas ir kartu su plakatu siunčiamas į visas pasaulio šalis, kuriose veikia IBBY organizacijos nacionaliniai skyriai. Kreipimasis ir plakatas tampa pagrindine Tarptautinės vaikų knygos dienos publikacija.

Penktokių pristatymas

Pasirodo, kad Lietuvos skyrius laimėjo tarptautinę atranką ir tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Todėl balandžio 2-ąją – Tarptautinę vaikų knygos dieną – Lietuvos vardas plačiai suskambės pasaulyje. Mes minėjome šią dieną kalbėdami apie knygas. Po vieną arba poromis pasakojom apie savo pasirinktas knygas. Buvo įvairių pristatymų. Kas kūrė knygos pristatymą kaip filmuką ar vaizdo įrašą, kuriame pristatė knygą. Įgarsino, įdėjo nuotraukų, animavo. Kai kas darė lankstinukus, piešė plakatus ar darė pristatomos knygos sumuštinius. Buvo tikrai labai įdomu žiūrėti ir klausytis visų knygų pristatymų.

Jorė ir Arijus skaito kreipimąsi

Po pristatymų savo literatūrines žinias išbandėme viktorinoje (https://quizizz.com/), skirtoje VAIKŲ KNYGOS dienai. Prisijungę planšetėmis po vieną arba dviese, turėjome atsakyti net į 30 klausimų. Viktorina buvo apie vaikų rašytojus ir jų knygas, reikėjo atspėti, iš kokio kūrinio citata ar iliustracija, kokio autoriaus pats garsiausias kūrinys prasideda būtent taip, kur gyvena pasakojimo herojus, ką jis mėgsta ir daug kitokių klausimų. Iš kelių variantų reikėjo pasirinkti teisingą arba atsakyti tai tiesa ar melas.

Vigilija ir Aina

Visiems buvo labai smagu joje dalyvauti. I-II vietas laimėjo 6 kl. mokiniai, O III vietą laimėjo 5 klasės mokinės. Labai smagu ir naudinga, kad šis renginys vyksta kiekvienas metais!

Palinkėkime vieni kitiems įdomių knygų!

Autorius:
Vėjūnė - Arielė Mazūraitė, 6 kl.

Nuotraukų autorius(-iai):
Dainoros Biliūnaitės

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos