Grupė mokytojų savaitgalį dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare ,,Mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymas bei reflektyvus ir kūrybiškas mokymas(sis)“. Pasisemti žinių ir patobulėti mokytojai vyko į Druskininkus.
Kūrybinis darbas Druskos studijoje
Pirmiausiai aplankėme Druskininkų „Ryto“ gimnaziją. Mus pasitiko prieš ketvirtį amžiaus mūsų gimnaziją baigęs mokinys Romualdas Kličius. Dabar jis gyvena Druskininkuose, o dirba Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje technologijų, ekonomikos ir verslumo mokytoju. Tai jo dėka ši kelionė ir buvo įgyvendinta. Kuo ypatinga ši gimnazija, kokius projektus vykdo, su kokiomis problemomis susiduria, mums papasakojo gimnazijos direktorė Žaneta Krivonienė. Karjeros ugdymą gimnazijoje bei neseniai vykusią karjeros savaitę pristatė karjeros specialistė Karolina Juoskaitė Vitkauskė. Nuo vaikystės piešiantis, menus studijavęs ir dabar kitus dailės paslapčių mokantis Virginijus Sutkus supažindino su parodomis, mokinių darbais, kurie eksponuojami gimnazijos erdvėse. Vėliau Romualdas Kličius visus pakvietė į technologijų kabinetą. Supažindinęs su mokinių darbais, aprodė įsigytą įrangą. Kiekvienas mokytojas turėjo galimybę pasigaminti prisiminimui lazeriu išpjautą suvenyrą – mūsų gimnazijos logotipą. Visi liko patenkinti labai šiltu Romualdo bendravimu, žaismingais prisiminimais ir gražiais atsiliepimais apie mūsų gimnaziją bei jos mokytojus.
Padėka Druskininkų gimnazijos direktorei
Kita stotelė – kūrybos namai „Druskos studija“. Mus pasitiko menininkų duetas – Aušra ir Tauras Česnulevičiai. „Kur yra valgomosios druskos Druskininkuose, kokiu pavidalu ji veržiasi iš žemės gelmių ir apskritai kokios kilmės druska kasdien skaniname maistą savo namuose“, – apie tai pasakojo charizmatiškoji Aušra. Sužinojome, kaip kaimas virto kurortu, lietėme druskos skulptūras, o svarbiausia – čia patyrėme tikrą kūrybos džiaugsmą, nes kiekvienas pasigaminome po suvenyrą. Kol mūsų suvenyrai „kepė“, mus užėmė Tauras Česnulevičius. Jis demonstravo, kaip gaminamos įvairios skulptūros iš druskos, o kai kas dar išbandė paties šeimininko pagamintą mobilų objektą – elektromobilį. Nepastebimai prabėgo edukacija šiuose namuose, o dovanų gavome visų mokytojų sukurtą druskos skulptūrą.
Pažintis su mokykla
Kitą dieną artimiau susipažinome su Druskininkais. Dvi valandas keliavome pėsčiomis po Druskininkus, nuolat stabtelėdami ir klausydami gidės Lilijanos Stepanovienės pasakojimų. „Kai seneliai čia apsigyveno, aš pradėjau važinėti pas juos į Druskininkus. Čia praleisdavau visas vasaras, rudens, žiemos atostogas, praktiškai čia ir užaugau“,– pasakojo daugiau kaip 30 savo gyvenimo metų atidavusi savo aistrai – darbui turizmo srityje, apkeliavusi 30 šalių gidė Lilijana Stepanovienė. Metams bėgant ji suprato, kad vaikystės vasarų miestas – vienas unikaliausių Lietuvos kurortų Druskininkai – jai yra neišsemiamas istorijų ir atradimų šaltinis. „Retro“ ekskursijos leitmotyvas – atgal į praeitį, t. y. Druskininkų miesto raidos pažinimas, pasitelkiant senas fotografijas ir piešinius, pristatant istorinius įvykius, senąją kurorto architektūrą, čia gyvenusius, poilsiavusius žymius žmones ir jų gyvenimo būdą. Sužinojome, kaip Druskininkai keičiasi. Vietoje buvusios „Nemuno“ sanatorijos, šalia statomų Kultūros ir kongresų rūmų, iškilo modernių apartamentų kompleksas. Gidė parodė unikalų, didžiausią pasaulyje M. K. Čiurlionio portretą, kuris papuošė B korpuso fasadą. Įdomu buvo išgirsti pasakojimus ne tik apie visiems žinomą dailininką bei kompozitorių Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, bet ir apie menininką, skulptorių kubistą Žaką Lipšicą, kuris gyvenęs ir kūręs Paryžiuje, Niujorke, Italijoje, niekada nepamiršo savo šaknų. „Esu skulptorius iš Lietuvos“, – prisistatydavo, atverdamas parodas žymiuose pasaulio muziejuose ir galerijose.
Romo pamoka
O tie, kas bekeliaudami pavargo, galėjo prisėsti ant neseniai Druskininkuose įrengtų atminimo suolelių, skirtų nusipelniusiems žmonėms. Kai jau išklausėme įdomius pasakojimus apie M. K. Čiurlionio paveikslus, beliko užsukti į Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčią. Įdomu, kad ši bažnyčia buvo pastatyta senosios mūrinės koplyčios vietoje. Trumpam stabtelėję ir išgirdę istoriją apie šią bažnyčią turėjome skubėti, nes laukė ne mažiau įspūdingas Liškiavos architektūrinis ansamblis su dominikonų vienuolynu bei Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia – nuostabiu vėlyvojo baroko statiniu. Pažintinę ekskursiją po XVII a. bažnyčią, susipažįstant su jos architektūra ir joje esančiomis meno vertybėmis, aplankant bažnyčioje ir vienuolyne esančius rūsius su išlikusiais XVIII a. vienuolių dominikonų palaikais bei įrengtą XVII -XX amžiaus liturginio paveldo ekspoziciją mums vedė klebonas Vidmantas Striokas. Buvo be galo gera klausytis tokio išsamaus pasakojimo apie šią unikalią vietą Lietuvoje.
Ir direktorei pamokymai reikalingi
Smagi kelionė baigėsi, beliko dalintis įspūdžiais, patirtimis, nuolat išgyventi tą smagų jausmą, žvelgiant į užfiksuotas akimirkas nuotraukose.
Kviečiu pasiskaityti keliautojų mintis apie pora dienų, praleistų Druskininkus, atitrūkus nuo kasdeinybės:
Laima Gorpinič: Pats gyvenimas yra kelionė, kurios metu turime nuolat mokytis, įgyti žinių ir tobulėti. Šis procesas niekada ir neturėtų sustoti, nesvarbu, ar esame pensijinio amžiaus ar ne. Džiaugiuosi dalyvavusi šioje profesinėje kelionėje. Tai psichologinė atgaiva, suteikusi džiaugsmo ir laimės pojūčius, nors trumpam atitrūkus nuo kasdienės rutinos. Praplėtėm kultūrinį suvokimą, atgaivinom kūną. Buvo smagu!
Lilia Semionova: Labai patiko Romualdo Kličiaus pamokėlė mokytojams technologijų kabinete. Pradinių klasių mokytojos dirba su „Vedliais" jau ketvirti metai, tai prisėsti prie kompiuterio, suprogramuoti savo mokyklos logotipą nebuvo sudėtinga. Labai laukėme savo darbo rezultato- lazeriu išpjauto Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos logotipo. Daugiau pasakojo Romualdas ir parodė mokinių darbus. Labai įdomu! Programuojami ir gaminami darbai: kačių ėdalo normavimas, šviesoforas.
Druskininkuose lankomės ne pirmą kartą, bet kaskart pamatome ir sužinome vis kažką nauja. Gidė pateikė daug informacijos apie miesto istoriją, žymių žmonių įamžinimą mieste. Čiurlionio portretas ant namo fasado, kurį ne visiems pasisekė įžiūrėti, suolelis Lipšticui, kurį žino pasaulis, bet ne visi Lietuvoje girdėjo apie šio skulptoriaus darbus. Ragavome vandens iš natūralių mineralinių šaltinių, sužinojome, kad Druskininkų mineralinis vanduo turi daugiau įvairių mineralų nei kitų šalių žymūs kurortai kaip Baden Badenas, Karlovy Vary.
Liškiavoje aplankėme Švč. Trejybės bažnyčią. Labai įdomiai pasakojo klebonas apie šventųjų skulptūras, paveikslus, įvairias relikvijas, naudojamas šventinių procesijų metu, apžiūrėjome kruopščiai siuvinėtus arnotus, išgirdome dominikonų vienuolyno istoriją, kuris išliko nepaliestas net karų metais.
Jolanta Kondrašovienė: Gera buvo vakare pasivaikščioti po kalėdiškai puošiamą miestą, išgirsti Švč. Marijos Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje įrengto elektroninio kariliono atliekamą M. K. Čiurlionio harmonizuotą liaudies dainos „Beauštanti aušrelė“ melodiją.
Sužavėjo ekskursija „Retro“ po Druskininkus. Įdomu buvo sužinoti miesto architektūros paslapčių. Tikrai prisiminsime, kad vilos „Radium“ pavadinimas kilęs nuo cheminio elemento radžio (RA), mat 1909 m. spaudoje buvo paskelbta, kad jo rasta Druskininkų šaltinių vandenyje. Vila pastatyta praėjus vos šimtmečiui nuo šio elemento, kuris buvo pavadintas pagal prancūzišką žodį, reiškiantį „spindulys“. Gidė su meile pasakojo apie M. K. Čiurlionį ir jo kūrybą. Kitu žvilgsniu pamatėme, kas užkoduota jo simbolių pilnuose darbuose.
Liškiavos architektūriniame ansamblyje nustebino ne tik jo didybė ir gražiai sutvarkyta aplinka, bet labiausiai kunigo žinios apie vienuolyno istoriją ir čia saugomus liturginius eksponatus. Vesdamas ekskursiją jis vis ragino klausti kas mus domina ir nuoširdžiai ir išsamiai atsakė į visus klausimus. Šiltas bendravimas turbūt įsimins mums visiems ir kvies dar kartą sugrįžti...
Dainora Biliūnaitė: Kiekviena pažintis su kitų mokyklų patirtimi yra labai naudinga tiek profesiniam augimui, tiek praktinei patirčiai. Tai puiki galimybė pamatyti, kaip dirba kolegos, susipažinti su naujais metodais, mokymo priemonėmis. O dar svarbiau yra pažinti savo gimtąjį kraštą, pamatyti, pajusti, kuo gyvena, kuo didžiuojasi Lietuvos žmonės. Pamatyti, sužinoti, patirti, pajusti pirmiausia turi pats, kad galėtum kitus užnorinti tai pamatyti.
Lena Budzilienė: Labai patiko kūrybinis užsiėmimas – edukacija „Druskos studijoje“ su druska menininkų Česnulevičių namuose ant Ratnyčėlės upės kranto – skulptoriaus Tauro ir menotyrininkės Aušros kūrybinėse dirbtuvėse. Buvo daug juoko, daug veiksmo, fantazijos, improvizacijos, o namo parsivežėmė mūsų pačių sukurtą suvenyrą atminčiai.
Ilona Pužienė: Visa kelionė ir aplankytos vietos nuostabios! Labai patiko ekskursija „Retro“ po Druskininkus, nes išgirdau naujų dalykų ne tik apie menininką bei kompozitorių M. K. Čiurlionį, bet apie pasaulinio garso menininką Žaką Lipčicą. Nustebau, kad Gydyklų parke yra augantis medis, prie kurio prikalta lentelė, žyminti ribą, iki kurios vietos 1958 metais buvo pakilęs Nemuno vandens lygis. Neįtikėtina.
-
- Paskelbta: 2024-11-10
- Kategorija: Išvykos
Lapkričio 6 dieną IVg klasės mokiniams lietuvių kalbos ir literatūros pamokos vy... -
- Paskelbta: 2024-09-23
- Kategorija: Išvykos
Gražų penktadienio rytą grupė gimnazijos mokinių su lietuvių kalbos mokytojomis... -
- Paskelbta: 2024-09-18
- Kategorija: Išvykos
Liepos 8-30 dienomis dalyvavau Baltijos Amerikos Laisvės Fondo organizuotoje Lyd... -
- Paskelbta: 2024-09-15
- Kategorija: Išvykos
Ankstų rugsėjo 14 dienos rytą, kai nuo rudenėjančio miestelio dar krito rasos la... -
- Paskelbta: 2024-06-13
- Kategorija: Išvykos
Birželio 4 dieną antros, trečios ir ketvirtos klasių mokiniai su savo mokytojomi... -
- Paskelbta: 2024-06-09
- Kategorija: Išvykos
Birželio 6 dieną priešmokyklinės grupės ugdytiniai ir 1 klasės mokiniai aplankė... -
- Paskelbta: 2024-05-13
- Kategorija: Išvykos
Gegužės 2-6 dienomis atstovaudama savanorių tinklą „Jaunimo Biuras“, vykdantį Eu... -
- Paskelbta: 2024-03-21
- Kategorija: Išvykos
Kovo 19 dieną priešmokyklinės grupės ugdytiniai ir 1-4 kl. mokiniai dalyvavo ben...