Trys pilietiškumo dienos su instruktoriais iš Šaulių Sąjungos

Lapkričio 6-8 dienomis Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos devintokams vyko Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai. Juos vedė instruktoriai Ainė ir Deividas Terleckai iš Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės.

Mokymai praėjo sklandžiai, mokiniai susidomėję įsitraukė į mokymus, gerai lankė užsiėmimus ir buvo aktyvūs.

Kviečiame pasiskaityti mokinių atsiliepimus apie šias tris dienas.

Dainius Lepiochinas

Pirmąją dieną mums instruktoriai papasakojo apie kariuomenės pagrindus, kokios sritys yra Lietuvoje, ir kur būtų galima po 12 klasių atlikti privalomą devynių mėnesių karo tarnybą. Po to išklausėme instruktažą, kaip naudotis pneumatiniu ginklu ir išėjome į lauką šaudyti. Šaudėme rezultatui, visi sušaudė neblogai. Grįžome ir toliau mums pasakojo apie pirmąją pagalbą. Parodė, kaip naudoti turniketą bei spaudžiamąjį tvarstį. Instruktoriai turėjo atsivežę gaivinimo manekenus, kuriuos naudojome mokydamiesi gaivinti.

Antrąją dieną instruktorė Ainė mums papasakojo apie švaros higienos laikymąsi būnant miške. Tuomet instruktorius Deividas aprodė, kas yra lietuviškame kariniame davinyje. Vėliau mokėmės rišti mazgus. Išmokome tris rišimo būdus: gelbėjimosi mazgą, gerąjį mazgą ir transportavimo mazgą. Užsiėmimų lauke metu mus išmokė, kaip palapinsiaustę panaudoti penkiais būdais: ją galima naudoti kaip lietpaltį, su juo galima surinkti lietaus vandenį, galima iš jo pasistatyti užuovėją, pastogę ir vienvietę palapinę.

Trečioji diena man, kaip ir daugeliui bendraklasių, buvo įdomiausia. Ryte iš gimnazijos mokyklinis autobusiukas turėjo mus nuvežti prie bunkerių partizanų žeminės prie Vinčežerio. Tačiau kelias buvo blogas, todėl išleido mus arčiau nei planuota. Ant miško kelių buvo daug nuverstų medžių, todėl pakliūti iki bunkerių buvo nelengva. Pasiekus norimą tašką, sustojome apžiūrėti bunkerius

Vėliau mūsų laukė sunkus, bet ir įdomus 16 km žygis iki Dusetų.

Vakarė Putcaitė

Mano nuomonė apie šį pilietiškumo kursą yra labai gera. Manau, visiems pravertė šios pamokos, nes išmokome daug naudingų dalykų bei praplėtėme savo akiratį. Paklausę kiekvieno mokinio, kuri dalis iš šio kurso jam patiko labiausia, jis atsakytų, jog praktika ir galimybė pačiam išbandyti įvairiausius dalykus. Šaudymas man patiko labiausiai, nes turėjome galimybe išmokti kaip viską valdyti, susipažinti plačiau su visomis šautuvo funkcijomis. Tačiau kitos veiklos, kaip: ugnies kūrimas, palapinsiausčių statymas, pirmoji pagalba buvo ne mažiau svarbūs, kadangi iškilus sunkioms situacijomis būtina žinoti, ką daryti ir nepasimesti. Tad galimybė patiems visa tai išbandyti buvo tikrai labai naudinga. Na, o žygis buvo sunkiausia dalis, tačiau tikrai ne blogiausia, kaip daug kas įsivaizdavome. Vien tik eiti nebuvo lengva, tačiau, nepaisant to, mes turėjome sustojimus, per kuriuos ne tik pailsėdavote, bet ir turėjome atlikti užduotis, susijusias su dalykais,  kuriuos išmokome viso kurso metu. Smagu buvo tai, jog galėjome klausti įvairiausių klausimų, prašyti pagalbos ir tiesiog laisvai jaustis prie instruktorių Ainės ir Deivido. Tačiau ne per daug, nes kai kurie pavėlavę ar negražiai pasielgę gaudavo bausmes - atlikti įvairius sportinius pratimus.

Visas šis kursas pravertė visiems bei atvėrė duris į tolimesnius kelius, nes galbūt atsiras tokių, kurie po šio kurso norės prisijungti prie įvairiausių stovyklų ar net Šaulių sąjungos.

Kajus Pūras

Man labai patiko dalyvauti pilietiškumo gynybos ir įgūdžių kursuose. Jų metu ne tik gerai praleidau laiką, bet įgijau daug naujų žinių bei įgūdžių. Išmokau, kaip uždėti turniketą, taisyklingai atlikti širdies masažą, šaudyti, su skeltuvu užkurti ugnį, statyti palapinsiaustes bei rišti mazgus. Taip pat daugiau sužinojau  apie Šaulių sąjungą. Mums pasisekė, kad turėjome tokius gerus ir įdomius instruktorius. O didžiausią įspūdį paliko trečios dienos žygis iki Antazavės bunkerių ir šaudymas iš pneumatinio šautuvo.

Austėja Dimitrijeva

Lapkričio 6-8 dienomis, mes, Ig klasės mokiniai, dalyvavome Lietuvos Šaulių sąjungos organizuotuose pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose.

Pirmąją dieną labai daug laiko praleidome klausydamiesi paskaitų apie pirmąją pagalbą, Lietuvos kariuomenę, ginklus. Pasimokę, įsiminę informaciją, patys keliavome išbandyti šaudymą su pneumatiniais šautuvais.

Antrąją dieną klausėme paskaitų apie karinius maisto davinius, sužinojome, kaip išgyventi gamtoje blogomis sąlygomis. Išklausę paskaitas, mokėmės mazgų rišimo būdų ir keliavome į lauką statyti užuovėjas ir vienvietes palapines iš palapinsiausčių. Taip pat mokėmės kurti lauželius su skiltuvu.

Trečiąją dieną keliavome į žygį, kuriame turėjome panaudoti įgytas žinias. Planavome nueiti 10 kilometrų, bet stipraus vėjo išvartyti medžiai mums pailgino kelionę iki 16 kilometrų. Buvo tikrai nelengva įveikti tokį  atstumą, bet labai smagu, turėjome įvykdyti išgyvenimo užduotis, kurias mums paskyrė instruktoriai. Taip pat žygio metu aplankėme Antazavės šilo mūšio vietą, partizanų žemines. Šios trys dienos buvo labai išskirtinės ir įdomios, išmokau daug naujų dalykų, pagerinau savo žinias ir puikiai praleidau laiką su bendraklasiais.

Tadas Meškauskas

Mes, susipažinę su instruktoriais, mokėmės, kaip atgaivinti žmogų, kaip rišti mazgus, kaip kurti laužą su skeltuvu ir kalbėjom apie kareivių sausus davinius.

Trečią dieną ėjom į žygį. Iki Antazavės mus nuvežė, bet iki bunkerių žygiavome. Apsilankę partizanų žeminėse, pėsčiomis mišku žygiavome iki Dusetų. Eidami link Dusetų žiūrėjo, ką mes išmokom per dvi dienas.

Man labiausiai patiko žygis, nes teko užkurti laužus, statyti palapinsiaustes. Nors nuėjom apie 16 kilometrų, bet nepavargome. Buvo linksma bendradarbiauti.

Adrijanas Stacevičius

Man šios trys dienos tikrai patiko. Mums užsiėmimus vedė du instruktoriai iš Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinės. Mokėmės tiek teorijos, tiek praktikos. Gera žinot, kad gyvenime išmoktas pamokas panaudosiu. Mokėmės apie ginklus, kariuomenės maistą, kaip sušilti ir kaip suteikti pirmąją pagalbą. Su mumis instruktoriai pasidalino visokiausiomis linksmomis bei įdomiomis istorijomis.

Paskutinę dieną su šauliais ėjome į žygį. Įveikėme 16 kilometrų bei patikrinome savo jėgas, ir žinias, įgytas kursuose, panaudojom žygyje.

Monika Kundavičiūtė

Per šias tris kursų dienas mes tyrinėjome daug įvairių karinių sričių, sausumos pajėgos, karinės oro pajėgos, karinės jūrų pajėgos, specialiųjų operacijų pajėgos, gynybos štabas, ką veikia kiekvieną dieną karys, ką valgo, kokias užduotys atlieka ir panašiai. Taip pat nagrinėjome, ką veikia šauliai, nagrinėjome kiekvieną šaulių pakopą ir kaip yra tampama šauliu. Mokėmės įvairių išgyvenimo gamtoje pagrindų: kaip panaudoti apylinkėse esančius objektus (medžius, šaltinėlius) savo naudai, kaip gauti švaraus, gėlo vandens, kurti laužą, statyti palapinę. Mokėmės, kaip reaguoti ekstremaliose situacijose, kokias priemones geriausia turėti norint išgyventi, kur turėtume slėptis ateinant pavojui.

Taip pat buvo daug praktikos. Vyko šaudymas pneumatiniu ginklu į taikinį gimnazijos stadione, statėme palapines, mokėmės užkurti laužą.

Labiausiai patiko trečioji pilietiškumo ugdymo diena - žygis. Keliavome nuo Antazavės šilo mūšio vietos iki Dusetų. Žygis pareikalavo daug ištvermės ir pastangų. Tai buvo tikras iššūkis perlipti per nugriuvusius medžius, užkopti į piliakalnį. Žygio metu su savo komandomis privalėjome įrodyti, ką išmokome per dvi dienas trukusius mokymus. Man labiausiai patiko bendradarbiauti su savo komandoje esančiais bendraklasiais ir atlikti paskirtas užduotis. Visi komandoje padėjome vienas kitam, bendravome. Diena buvo tikrai labai įsimintina.

Meda Kazlaitė

Tris dienas vyko pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai, kuriuos organizavo šauliai iš Utenos. Susipažinome su piliečių vaidmeniu valstybės gynyboje, mokėmės, kaip teikti pirmąją pagalbą, susipažinome su mazgų tipais ir jų paskirtimi. Taip pat buvo teikta informacija apie sauso davinio paketus ir būtiniausius daiktus, kurie privalomi krizinėse situacijose.

Taip pat vyko praktinės užduotys, kurių metų mokiniai šaudė oriniais šautuvais į taikinius, demonstravo savo taiklumą, statė palapinsiaustes, kūrė laužus, ant manekenų darėme širdies masažą, mokėmės dėti turniketus.

Trečiąją dieną vyko žygis į Antazavės bunkerius, kurio metu parodėme savo įgytus sugebėjimus: kūrėme laužus su ugnies skeltuvu ir statėme palapinsiaustes per tam paskirtą laiką. Šie mokymai labai patiko. Jie ne tik praturtino mokinių žinias, bet ir paskatino bendruomeniškumą bei pilietinę atsakomybę.

Adamas Petrevičius                              

Labai patiko visų trijų dienų veiklos. Juk mokamės šaudyti, suteikti pirmąją pagalbą, sužinojome apie Šaulius sąjungą, aiškinomės, ką reikėtų susidėti į išgyvenimo krepšį, kaip elgtis ir išgyventi ekstremaliose  situacijose.

Didžiausią įspūdį paliko žygis iki Antazavės: buvo smagu ir įdomu.

Milėja Mačiulytė

Man šiuose kursuose labiausiai patiko trečioji diena, kai vyko įgūdžių įtvirtinimas žygio metu. Per žygį mes buvome Antazavėje prie bunkerių ir išgirdome jų istoriją bei galėjome juos apžiūrėti. Patiko statyti palapinsiaustes ir kurti laužus be degtukų bei žiebtuvėlio. Šis kursas sudomino ir tikiuosi paskatins mane prisijungti prie Šaulių sąjungos narių.

Autorius:
Vanda Normantienė

Nuotraukų autorius(-iai):
Ainė Terleckė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas