Viktorina „Vanduo – gyvybės šaltinis“

  • Paskelbta: 2024-04-19
  • Kategorija: Konkursai

Kiekvienais metais kovo 22 -ąją minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos minėjimą 1992 metais inicijavo Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, kuri vyko Rio de Žaneire, Brazilijoje. Lietuvoje Pasaulinė vandens diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000-ųjų. 2024 metų dienos tema „Vanduo ir taika“. Šią temą Jungtinių Tautų organizacija pasirinko atsižvelgdama į pasaulio politinį nestabilumą. O šūkis „Vandens panaudojimas taikai“ primena, kokie svarbūs vandens ištekliai žmonijos egzistavimui.

Viktorinos dalyviai

Vanduo - galinga jėga, kuri gali sukurti taiką ar sukelti konfliktą. Dideli potvyniai skatina ne tik eilinių žmonių norą padėti nukentėjusiems, bet ir valstybių bendradarbiavimą. Vandens trūkumas ar didelis jo užterštumas, kai žmonės kovoja dėl prieigos prie vandens, sukelia konfliktus ir situacijos nestabilumą, skelbiama Jungtinių Tautų pranešime. Gėlo vandens ištekliams didelę grėsmę kelia augantis žmonių skaičius, nuolat didėjantys žemės ūkio ir pramonės poreikiai bei klimato kaita.

Sprendžia kryžiažodį

Gimnazijos 5-7 klasių mokiniai Pasaulinę vandens dieną minėjo dalyvaudami viktorinoje „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Komandą sudarė 6 tos pačios klasės mokiniai. Jie parengė po trumpą prisistatymą bei sugalvojo pavadinimus, susijusius su vandens tema. Viktorinos metu reikėjo atsakyti į pateiktus klausimus, spręsti kryžiažodį, dalyvauti rungtyje „Taip ir Ne“ bei atlikti linksmąją užduotį „Numalšink troškulį“. Vienas komandos atstovas kuo greičiau turėjo išgerti vandens stiklinę per šiaudelį.

Septintokų prisistatymas

Susumavus rezultatus pirmąją vietą užėmė 7 klasės „Sartiečių“ komanda, antrieji - 5 klasės „Neptūno“ komanda, o garbingą trečiąją vietą užėmė 6 klasės „Boržomio“  komanda.

Gausu dalyvių ir žiūrovų

Komandoms įteikti padėkos raštai bei dovanėlės.

Po viktorinos

Norisi tikėti, kad šis ir panašūs renginiai skatins mokinius susimąstyti, kad vanduo – pagrindinis žmogaus gyvenimo poreikis ir gyvybės šaltinis galintis ne tik gelbėti, bet ir pražudyti.

 

Autorius:
Ligita Gaulytė

Nuotraukų autorius(-iai):
Jurgita Kazlienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos