Covid-19

Laikinai sustabdomi kaupinių tyrimai

Nuo pirmadienio,  2022 m. vasario 7 dienos, ugdymo įstaigose laikinai sustabdomi kaupinių tyrimai – juos pakeis greitieji antigenų testai (GAT). Ką svarbu žinoti tėveliams, kurių vaikai pirmą kartą testuosis GAT?

GAT testai ugdymo įstaigoje atliekami kas 3–5 dienas, o ėminys imamas iš nosies ertmės (2–2,5 cm.). Mokiniai, vyresni nei 16 metų, testą atlieka ir vertina patys, o jaunesniems padeda atsakingas ugdymo įstaigos darbuotojas.

Jeigu kas 3-5 dienas atliekamo testo diena yra savaitgalis, mokiniams rekomenduojama išduoti po 1 GAT, kuris turėtų būti atliekamas paskutinę dieną iki grįžimo į ugdymo įstaigą.

Atlikti GAT užtrunka apie 15–20 minučių (nuo testo ėminio paėmimo iki rezultato vertinimo). Tyrimo rezultatus fiksuoja atsakingas ugdymo įstaigos darbuotojas pagal ugdymo įstaigos vadovo nustatytą tvarką.

Jeigu vaiko GAT teigiamas – ugdymo įstaigos darbuotojas apie tai informuoja mokinį ir (ar) jo tėvus apie poreikį užregistruoti asmenį į mobilųjį patikros punktą, atliekant GAT tyrimą iš nosiaryklės arba PGR tyrimą, kuris imamas iš nosiaryklės ir gerklės. Teigiamą GAT rezultatą gavusiam mokiniui rekomenduojama nedalyvauti kontaktiniame ugdyme, kol nėra gautas neigiamas tyrimo rezultatas, arba 7 dienas, jei tyrimas neatliekamas.

Tyrimą mobiliajame patikros punkte rekomenduojama atlikti tik tiems mokiniams, kurių GAT testo rezultatas yra teigiamas, kitiems klasės mokiniams ir kontaktavusiems mokyklos darbuotojams rekomenduojama testuotis savikontrolės būdu 3 kartus (pirmąjį testą atlikti nedelsiant, antrąjį – po 48/72 val., trečiąjį – dar po 48 val.).

Izoliuotis privalo tik tas asmuo, kuriam patvirtinama COVID-19 liga. Patvirtintus COVID-19 diagnozę, likusi klasės dalis gali nesiizoliuoti, jei testuojasi savikontrolės būdu nustatytu dažnumu.

Linkime nesirgti ir saugoti save bei savo artimuosius.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija


2022 m. sausio mėn. situacijos


Jeigu turėjote didelės rizikos COVID-19 kontaktą

Galimai imunitetą COVID-19 turinčių asmenų izoliacijos algoritmas nuo lapkričio 17 dienos.


Ką daryti po kontakto su sergančiuoju?

sergančiuoju

Covid-19 tyrimai ir klasės situacijos kitimas

Parengė Ligita Gaulytė,
visuomenės sveikatos specialistė


Vaizdžiai apie izoliaciją

Parinko Ligita Gaulytė,
visuomenės sveikatos specialistė


Sąlytis – ką daryti?


Svarbiausia informacija apie COVID-19 vienoje vietoje

Rekomenduojame apsilankyti naujoje svetainėje https://mokyklabecovid.lt/ .

Čia rasite visas aktualis mokyklų bendruomenėms naujienas, rekomendacijas, svarbiausias nuorodas, atsakymus į dažnai užduodamus klausimus ir kt.

Apsilankyti svetainėje


Saugumo reikalavimai 2021-2022 mokslo metams

Privalomas nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimas uždarose patalpose mokiniams nuo 5 klasės ir ugdymo įstaigų darbuotojams. Pradinių klasių mokiniams šis reikalavimas netaikomas.

Apsauginių veido kaukių taip pat galima nedėvėti asmenims, sporto ar kitų veiklų, kurių negalima atlikti būnant su kauke, metu. Neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei, rekomenduojama nešioti veido skydelį. Vežant mokinius autobusais, laikomasi bendrų kaukių dėvėjimo reikalavimų: vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys turi dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Parengė Ligita Gaulytė,
visuomenės sveikatos specialistė


Covid-19 testavimas

Kam ir kaip vykdomas testavimas?

Mokiniams, kurie yra nesiskiepiję nuo Covid-19 arba nepersirgę, sudaromos sąlygos savanoriškai testuotis vienu iš mokyklos pasirinktų būdų (kaupiniai, antigenai). Dėl testavimo būdo apsisprendžia mokykla.

Vaikai testuojasi mokykloje, testais aprūpina mokykla.

Mūsų gimnazijoje 1-4 klasių mokiniams siūloma testuotis kaupinių metodu (atliekama prižiūrint sveikatos specialistui), ėminiai kaupiniams imami kas 4-7 dienas. Testuotiskaupinių metoduklasė gali, kai su tokiu būdu sutinka ne mažiau kaip 30 proc. klasės mokinių tėvų. Tiriami tik tie mokiniai, kurių tėvai (globėjai) pasirašytinai sutinka dalyvauti testavime.

5-8, I-IVg klasių mokiniams siūloma tirtis atliekant greituosius antigenų testus,tyrimas atliekamas kas 3-5 dienas(mokiniai atlieka savarankiškai, prižiūrint mokyklos paskirtam darbuotojui).

Greitieji antigeno testai per trumpą laiką nustato, ar žmogus serga koronavirusu. Tyrimas atliekamas paėmus nosies landos mėginį, o atsakymas gaunamas per 15-30 min.

Tirtis savikontrolei skirtais greitaisiais antigenų testais, imant nosies landos ėminį ir įvertinti rezultatus gali patys mokinai, prižiūrimi atsakingų mokyklos darbuotojų.

Jei atlikus savikontrolei skirtą antigeno testą mokiniui įtariama COVID-19 liga, rekomenduojama atlikti tyrimą PGR metodu dėl ligos nustatymo mobiliame punkte, registruojantis interneto svetainėje www.1808.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808.

Kuriems mokiniams nereikia testuotis?

Persirgusiems, kai sirgta prieš mažiau nei 210 dienų arba tiems, kurie prieš mažiau nei 60 dienų gavo teigiamą serologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po vakcinacijos. Taip pat nereikia testuotis mokiniams, kuriųvakcinacija,viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinųpagal patvirtintą skiepijimoschemą, yra baigta: praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą:

  • praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
  • praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
  • po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • išskyrus praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“, „COVID-19 Vaccine Janssen“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu.

Asmenims nuo 12 metų šiuo metu gali būti skiriamos dvi COVID-19 vakcinos: „Comirnaty“ ir „Spikevax“. Kitos dvi Lietuvoje naudojamos vakcinos – „Vaxzevria“ ir „Janssen“ – skiriamos asmenims nuo 18 metų.

Siūlome pasižiūrėti trumpus filmukus:

Parengė Ligita Gaulytė,
visuomenės sveikatos specialistė


Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę?

Kaip teisingai dėvėti daugkartinio naudojimo kaukę?

Kur ir kokiais atvejais kaukė bus naudinga, o kada priešingai, ji tik kenkia?

Kaip teisingai ją plauti?

Sputnik Lietuva atskleidžia, parodo ir rekomenduoja:

  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
  • 1. 08.00 – 08.45
  • 2. 08.55 – 09.40
  • 3. 09.55 – 10.40
  • 4. 11.10 – 11.55
  • 5. 12.15 – 13.00
  • 6. 13.05 – 13.50
  • 7. 14.00 – 14.45